Zpráva o energích a zdrojích

Od začátku války na Ukrajině uběhly více než dva měsíce a bohužel nic nenasvědčuje tomu, že by tato bezprecedentní nespravedlnost a válečné zločiny přestaly. Ekonomické dopady se nyní šíří do celé Evropy od východu na západ a v konec stále není v dohledu .

S vaší pomocí a pochopením jsme přežili tyto dva těžké měsíce. S průměrnou spotovou cenou za elektřinu 217 €/MWh a 117 €/MWh za plyn jsme daleko od jakýchkoli rozumných cenových schémat. Vzhledem k tomu, že plyn je pro náš závod klíčový – využíváme ho z více než 70 % v procesu tavení, neustále sledujeme i energetické forwardy. V době psaní tohoto článku nejsou vyhlídky na nadcházejících 12 měsíců optimistické. Nabízené ceny pro zbytek roku 2022 se pohybují v rozpětí 105-113 €, s velmi malou změnou pro rok 2023.

Tyto hodnoty mohou snadno klesnout s dlouho očekávaným koncem války, ale také mají tendenci stoupat s jakoukoli nejistotou dodávek, zejména spojenou se zákazem dovozu ruského plynu. Bohužel na nás čeká další krupobití v podobě zdražování všech vstupů které jsou nyní překryty "deštníkem" cen energií.

Ceny energií také ovlivnily ostatní klíčové dodávky, včetně: lehké i těžké sody, ​​oxidu baria, oxidů kobaltu, oxidů niklu, dusičnanů, horkého pokovu, studeného postřiku, nástrojových materiálů, jako je litina a nerezová ocel, všechny obalové materiály jsou neuvěřitelně drahé a v neposlední řadě palivo pro kamiony na přepravu veškerého materiálu a zboží. Některé z těchto položek začínají být skladově nedostupné a dodací lhůty se nepředvídatelně prodlužují.

Není pro nás žádným potěšením s vámi tyto informace sdílet, ale nebylo by fér před vámi něco tajit a překvapit vás později. V tuto chvíli dochází ke stabilnímu přísunu plynu do Sklárny Moravia a snažíme se udržovat vysoké výrobní tempo, abychom uspokojili co nejvíce z vás – našich věrných partnerů.

Nedostatek na trhu obalového skla je jasně viditelný, denně dostáváme desítky nových poptávek z celého světa. Naší prioritou je dodávat našim dlouhodobým zákazníkům v první řadě.
Obraťte se prosím na svého obchodnícho zástupce ve Sklárnách Moravia, abyste měli jistotu ohledně kapacit a pro nejnovější zprávy.

Mnoho zdraví!

Radim Bondy – obchodní ředitel.

Slava Ukrajini!

Zpráva o energích a zdrojích photo

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.