Historie

Česká tradice a několik desítek let zkušeností s výrobou prémiového obalového skla pro významné výrobce alkoholu, vína, likérů, potravinářského skla i kosmetických flakónů.

Jak vše začalo

Jak vše začalo

Historie skláren se datuje k roku 1827, kdy byla první z nich založena hraběcí rodinou Strachwitzů. Výrobní program byl zaměřen na výrobu okenních tabulek a některé druhy užitkového skla pro domácí trh. Poté byla sklárna 47 let v majetku sklářského továrníka a později firmy Reich.

Rozsáhlá přestavba technologií

Rozsáhlá přestavba technologií

Na přelomu let 1945-1946 proběhlo znárodnění a začlenění do Krásenských skláren, n.p. Tento krok vedl k rozsáhlé přestavbě technologií, čímž sklárny dosáhly vysokých evropských standardů. Hlavní výrobní program byl i nadále orientován na výrobu prachovnic, reagenčních lahví se zabroušenou zátkou a kosmetické flakóny v bílé a hnědé barvě.

Designové lahve Sklárny Moravia

Designové lahve Sklárny Moravia

V roce 1996 došlo k privatizaci a vznikla ryze česká firma, akciová společnost SKLÁRNY MORAVIA. Od roku 2012 dodáváme z nových výrobních linek lahve prvotřídní kvality s velkým důrazem na design lahve, který byl mnohokrát oceněný v prestižních soutěžích.

Sklárny Moravia se již několik desetiletí specializují na výrobu prémiového obalového skla pro významné výrobce alkoholu, vína a likéru, potravinářského skla i kosmetických flakónu. Nabízíme unikátní tvarované sklo v barvách skloviny čirá, extra čirá, hnědá, černá a fialová. Nadále jsme věrni svým kořenům, a to výrobě prachovnic a reagenčních lahví se zabroušenou zátkou.