Budík pro Rudolfa Jelínka

Ikonická láhev pro premiovou řadu Rudolfa Jelínka

Historie spolupráce společností Rudolf Jelínek a Skláren Moravia přesahuje několik desetiletí. V roce 2017 došlo k významné změně designu láhve, která je pro vizovickou likérku tolik typická a pro svůj tvar obecně označována jako „budík“. Nejvýraznější změnou je umístění reliéfu obchodní známky „jelena“ na zadní straně láhve.

Ikonické láhve s jelenem jsou ve sklárnách vyráběny v objemech 500, 700 a 750 ml. Řadu tradičních budíků, tentokrát již bez embosovaného jelena doplňují lahve o objemu 50 a 200 ml.

 

Lokální tradice

Tradice výroby ovocných destilátů se ve Vizovicích udržuje již více jak 400 let. Tehdy se zde zpracovávaly zejména zbytky sladu po výrobě piva, později obilí nebo zkvašené víno. Tradiční slivovice se začala pálit až později. Největší rozmach nastal na konci 19. století, kdy Zikmund Jelínek, otec Rudolfa Jelínka, založil v roce 1891 první průmyslovou pálenici ve Vizovicích a započal tak tradici průmyslové výroby ovocných destilátů ve Vizovicích.

Více se o historii společnosti dozvíte zde.

Švestky kam se podíváš

Díky příhodným klimatickým podmínkám se na Vizovicku mimořádně dařilo ovocným stromům, především švestkám. Na konci 19. století bylo možné na vizovických kopcích spatřit více než 70 tisíc švestkových stromů. Proto bylo pro společnost Rudolf Jelínek zcela přirozené na tuto sadařskou tradici svých předchůdců navázat výsadbou vlastních sadů. Na Těchlově ve Vizovicích začali s výsadbou vlastních sadů v roce 2003 a plochu svých sadů každoročně rozšiřují.

Více o sadařské činnosti společnosti se dozvíte zde.

Současnost

V současné době je společnost Rudolf Jelínek největším pěstitelem švestek v České republice. Výrobky od Jelínka jsou typickým regionálním produktem, který tento kraj proslavil daleko za hranicemi naší země.