Budík pro Rudolfa Jelínka

Ikonická láhev pro preimovou řadu Rudolfa Jelínka

Historie spolupráce společností Rudolf Jelínek a Skláren Moravia přesahuje několik desetiletí. V roce 2017 pak došlo k větší změně designu láhve, kdy byl jednoduchý ornament na čele lahve nahrazen komplexním logem společnosti - majestátným jelenem.
 

Druhý popis

Tradice pálení ve Vizovicích se udržuje již více jak 400 let. Tehdy se zde pálily zejména zbytky sladu po výrobě piva, později obilí. Slavnější slivovice se začala pálit až později. Její největší rozmach nastal v polovině 18. a 19. století. Zikmund Jelínek, otec Rudolfa Jelínka, se chopil této příležitosti a v roce 1891 si založil vlastní podnik na výrobu ovocných destilátů.

Budíci

Výroba ovocných destilátů má na Vizovicku dlouhou historii. Díky příhodným klimatickým podmínkám se tu mimořádně dařilo ovocným stromům, především švestkám, a tak se kolem poloviny 18. století začala vyrábět slivovice. Zpracovávána však byla také jablka či pozdní odrůdy tmavých třešní, od 19. století i meruňky z nedaleké jižní Moravy.

Nejen budíci

Ikonické láhve s jelenem jsou ve sklárnách výráběny v objemech 500, 700 a 750 ml. Řadu tradičních budíků, tentokrát již bez embosovaného loga doplňují lahve o objemu 50 a 200 ml.

Více se o největším výrobci ovocných pálenek se dozvíte na stránkách Rudolf Jelínek.